הרבה יותר מאופנה
Salt & Silver: קולינריה יצירתית בגישה ברת-קיימא

צמד השפים יוהאנס ריפלמכר ותומאס קוסיקובסקי בנו לאורך השנים האחרונות את המותג שלהם Salt & Silver. הם נודעים הודות לקונספט קולינרי לא שגרתי, לספרי המסעות והאוכל שלהם ולרעיונות חדשניים. במהלך טיול רגלי בארנסבורג שבצפון גרמניה, הם מראים כיצד הם משלבים קיימות בחברה שלהם – ורוקחים תפריט יוצא דופן משפע של מרכיבים מקומיים וטריים אותם הם מלקטים. אבל, הם יודעים היטב שעתיד בר-קיימא יכול לעבוד רק עם גישה הוליסטית. את התקוות שלהם הם תולים בקונספטים חדשניים כמו ה-ID. Buzz.

ניידות שיחקה תפקיד מרכזי בחייהם מאז ומעולם. אחרי הכול, מי שמצהיר על טיולים, גלישה ובישול כתשוקה הגדולה בחייו, תלוי בניידות. בשנת 2014, תומאס קוסיקובסקי ויוהאנס ריפלמכר, הידועים גם בשמות קוזי וג'ו, החליטו לממש את התשוקות שלהם בהרפתקה. הם טיילו בדרום-אמריקה במשך 18 חודשים במטרה לתעד את התרבות המקומית, וכשקוזי וג'ו מדברים על תרבות אזורית, הם מתכוונים בעיקר לתרבות הקולינרית שהם מצאו בכל מקום בו ביקרו.

בישול בטבע נותן לך חוויית 360 מעלות לכל החושים

תומאס קוסיקובסקי, Salt & Silver

השניים התהלכו בשווקי מקסיקו, בישלו על החוף לאחר יום ארוך של גלישה עם המקומיים וחיו עם משפחה מקומית בג'ונגל של פרו. הם דגו דגי פיראנה לארוחת ערב, שטו בסירות קאנו והתמלאו פלא מהחיים קרוב לטבע באיי הגלפאגוס. זה היה פרויקט של שני חברים, הרפתקה שממנה צמחה החברה המצליחה Salt & Silver. עם אינספור זכרונות, אלפי עוקבים ברשתות החברתיות ומתכונים חדשים, קוזי וג'ו חזרו לבסוף לגרמניה – עם רעיון עסקי.

שינוי פרספקטיבה: מאמריקה הלטינית לים הצפוני

לאחר שפרסמו שני ספרי מסעות ומתכונים אודות אוכל רחוב באמריקה הלטינית, פתחו שירות קייטרינג ושתי מסעדות, Salt & Silver מוכנים עתה להמציא מחדש את הקונספט שלהם בתחום האוכל. אחרי הכול, במהלך השנים וההרפתקאות שהם עברו, השניים הפכו ליזמים של ממש. יזמים שלאורך זמן משתמשים ברכיבים ברי-קיימא, וכאלו שמגדלים את הירקות ועשבי התיבול שלהם ב"גן העדן" שיצרו, על מנת לשמור על טביעת רגל פחמנית נמוכה.

עבורם, אוכל מקומי מהווה מרכיב מרכזי בעתיד בר-קיימא. במהלך טיול רגלי ביער ארנסבורג שבצפון גרמניה, הם מראים איך זה עובד. "בעבר, חיפשנו אחר רעיונות ומתכונים בכל רחבי העולם, היום אנחנו מוצאים אותם בקירבת מקום", אמר ג'ו וחזר לקטיף הפטריות והעשבים הטריים. Salt & Silver מעבדים את המרכיבים הטריים שנאספו בחווה ישנה. בצלים ופטריות יער רוחשים במחבת, הלחם הטרי נאפה, עירית נקצצת ובאוויר נישא ריח של גבינה טרייה מגוררת. "בישול במקום שבו אתה גם מוצא את המרכיבים בהם אתה משתמש הוא חווייה לכל החושים". הבנים נוגסים בעונג בלחם הפטריות הטרי עם פרמזן. "לפעמים, הדברים הטובים ביותר הם דווקא קלים ופשוטים".

זוהי חווייה מרנינה למצוא מרכיבים חדשים שגדלים ממש מול הדלת שלנו

יוהאנס ריפלמכר, Salt & Silver

הדבר שמניע את הצמד הוא שינוי פרספקטיבה לטובת עתיד בר-קיימא. גישה זו עומדת בבסיס הפרויקט הבא שלהם, "Salt & Silver am meer" – מסעדה אקולוגית בסט. פיטר אורדינג שלחוף הים הצפוני. במקום לשוטט בכל רחבי העולם בחיפוש אחר מתכונים ורעיונות חדשים, Salt & Silver עובדים בשיתוף עם חוואים, דייגים ואיכרים מהאזור, ומציעים מנות מקומיות בלבד. או כפי שהם מנסחים זאת: "נציג את המרכיבים הבסיסיים והטובים ביותר, בלי קישוטים אבל עם שפע של טעם מעודן".

קונספט קולינרי בר-קיימא פוגש את ה-ID. Buzz Cargo

בחזרה מהטיול ביער, קוזי וג'ו מספקים טעימה מקדימה במסעדה שלהם בהמבורג, היכן שממוקמים גם משרדי החברה. זוהי תמונה טיפוסית של השניים: בעוד שניחוחות הירקות המתבשלים מתפזרים בחלל החדר, הצמד עסוק בפילוט דגים תוך דיון בעתיד הניטרלי מפחמן שלהם. בהדרגה, מגוון רחב של מטעמים, שהוכנו ממרכיבים אקולוגיים, משתלט על השולחן המקושט והערוך באהבה: סלטים צבעוניים, מנות דגים מעודנות ושילובי ירקות יצירתיים – המנות שלהם מזכירות יצירות אמנות של ממש, עם תשומת לב דקדקנית לפרטים.

אבל לדעתם, על מנת להצליח גם בעתיד, יש צורך ביותר ממרכיבים מקומיים. "בוודאי, זה קשור גם להובלת המרכיבים למסעדות שלנו", אמר קוזי. "בדיוק כאן הופכת טביעת הרגל הפחמנית לנושא חשוב. חלק גדול מהעבודה שלנו קשור לשאלה כיצד אנו, כבעלים של מסעדה, יכולים לתרום". בהיבט זה, ה-ID Buzz Cargo הוא הרכב המושלם שיכול לעזור לכל שרשרת האספקה לעבור לתפעול בר-קיימא. רכב מסחרי חדשני, בעל חלל פנים גדול, ממדים חיצוניים קומפקטיים והנעה חשמלית טהורה. "זה נותן השראה", אמר קוזי, "טכנולוגיות כמו ה-ID. Buzz Cargo יעזרו לפרוץ את הגבולות".

בין אם בשירות הקייטרינג או במסעדות שלהם, קוזי וג'ו רואים ברכב כמו ה-ID. Buzz Cargo גישה נוספת ובסיסית שתאפשר להם לעבוד באופן בר-קיימא ובדרך הוליסטית. זה יכול ליצור את אחד המרכיבים הסופיים בהמצאה החדשה שלהם: רכב שמונע בחשמל ירוק ופחמן-ניטרלי, יספק את המרכיבים המקומיים והטבעיים הישר למסעדה האקולוגית שלהם. ההבנה הזו האפשרת לקוזי להסתכל קדימה אל עבר העתיד בבטחון. "אני חי את סגנון החיים הטוב ביותר שיכולתי לבחור בו", הוא אמר בשעה ש- Salt & Silver מסכמים את הערב במפקדה שלהם. "אני מקווה שזה יימשך כך לעד".

רעיונות חדשים כמו ה-ID. Buzz Cargo נותנים לנו תקווה לעתיד

תומאס קוסיקובסקי, Salt & Silver
התפריט האזורי: מטבח ממרכיבים מקומיים

קוזי וג'ו נהגו לטייל ברחבי עולם כדי למצוא השראה – היום הם מוצאים מרכיבים ורעיונות למתכונים בסביבתם הקרובה ובאזור בו הם פועלים. הם יוצאים לחפש ולחקור, מאפשרים לטבע להעניק להם השראה ויוצרים מנות ותפריטים מהמרכיבים שאספו באזור. התוצאה היא לא רק ברת-קיימא וטעימה במיוחד, אלא גם אטרקטיבית מאוד למבט. אם התמונות מגרות לכם את בלוטות הטעם, אתם מוזמנים ליהנות מאוסף המתכונים של Salt & Silver.
בהצלחה, ובתיאבון!

פרטים אישיים

יוהאנס ריפלמכר ותומאס קוסיקובסקי הם המייסדים של Salt & Silver, בבעלותם שירות קייטרינג ושתי מסעדות בעיר המבורג והם המחברים של שני ספרי בישול. המסעדה הבאה שלהם תיפתח בקרוב בסט. פיטר אורדינג.

https://saltandsilver.de/

https://www.instagram.com/saltandsilver

 

יוהאנס ריפלמכר ותומאס קוסיקובסקי הם המייסדים של Salt & Silver, בבעלותם שירות קייטרינג ושתי מסעדות בעיר המבורג והם המחברים של שני ספרי בישול. המסעדה הבאה שלהם תיפתח בקרוב בסט. פיטר אורדינג.
אולי יעניין אותך גם
ID. Buzz: העתיד החשמלי
ID. Buzz: העתיד החשמלי

פולקסווגן מסחריות מציגה דגם חשמלי עם חשיבה חדשה לחלוטין ועם הפנים לעתיד

הכל על ID. Buzz
השארו מעודכנים

הרשמו ותוכלו להיות הראשונים לקבל מידע ועדכונים על ID. Buzz

מגזין ID Buzz

מסע של השראה

לכתבות נוספות במגזין